Japán, mint vulkanikusan aktív ország, rengeteg – több tízezer – onszennel, azaz termálfürdővel rendelkezik (ill. ezen a néven szólítják az ilyenek köré épült panziókat is). Úgyhogy a fürdőzésnek komoly hagyományai vannak, nemcsak nyaraláskor, hanem otthon a kádban is, amiről már a fürdősók kapcsán szó esett. Egy ilyen fontos dolgot meg kánikulában sem érdemes abbahagyni, így az élelmes japánok feltalálták a hűsítő fürdősókat is, amikkel forró vízben fagyoskodhatunk a nyáron. Több gyártó is kínál ilyen, szezonális, „Cool Type” sót.
Az egyik, a már több dobozzal is vizsgált Tabi no Yado széria a Kracietől, amelynek az első képen látható változata a Suzuka Suzukaze (涼夏涼風) – hűvös nyár, hűvös szél. Ebben három különböző, mentolos fürdősó van, 3+3+4 db, egy-egy alkalomra elegendő tasakban, citrusos, gyógynövényes és friss mentol. A víz a tasakhoz hasonlóan kék, kékeszöld ill. zöldes lesz tőle, ötös skálán 3-4 körül értékeltem őket. Maga az élmény viszont meglehetősen érdekes, mert a mentol- és citrusillat, ill. a kettő együtt, meg a bőrön a hatása tényleg megvicceli az ember agyát, és hűsítő érzést kelt, miközben tudom, hogy épp 40 fokos vízbe merülök el. Volt, hogy kirázott a hideg. :)
5-ből 5 pontos lett viszont a Kao-féle Babu „Cool Lemon” doboza, amelyben tabletta formában találhatók az egyesével csomagolt jeges-limonádés fürdők. A legjobban azonban az eddigi legmegbízhatóbb széria, a 680 grammos tégelyekben árult Earth Chemical: Bath Roman vonatkozó terméke jött be, a bőrápoló hatással és virágillattal is kombinált hűsítő só, a Skin Care Kuru (スキンケア クール) típusú „Cool Mixed Flower„, azaz Hűvös vegyes virág. Ez nagyon kellemes, virágillatú, de van benne valami illóolajszerű, frissítő dolog, és szép, világoskék, áttetsző fürdővizet produkál. Tartalmaz hyaluronsavat és C-vitamint is. Úgyhogy végső soron, ha a nyári hőségre a forró teát ajánlják, akkor talán a forró fürdő sem rossz ötlet…
A cool lemonhoz volt szerencsém, nagyon jó kis cucc