Shazai no ohsama (2013, A bocsánatkérés királya) japán vígjáték. Rendezte Nobuo Mizuta. Fsz: Sadao Abe, Mao Inoue, Masaki Okada, Katsumi Takahashi.
Ryoro Kurojima (Sadao Abe) egy furcsa vállalkozás igazgatója, cége bocsánatkéréssel, illetve ezen témában való szaktanácsadással foglalkozik. Megtanítják a klienseket, hogy mindenféle egyedi helyzetből kimásszanak egy kis meghajlás, földreborulás segítségével. Mindenféle ügyfelek érkeznek, külföldről hazaérkező japán, egy alsónemű-gyár dolgozója, aki a munkatársnőjének szóló bókok miatt került bajba, és egy nagynevű színész, aki folyton túljátssza a dolgot.
Szórakoztató vígjáték, de a történetek, szituációk részben drámaiak is, komoly konfliktusokat kell megoldaniauk a szereplőknek, és az is kiderül, hogy milyen úton, okból jött létre ez a vállalkozás. Repülőn néztem, pont oda való film, ami leköt egy időre, nem túl komoly, de azért ébren tart, és aztán vége. Trailer.