Tsui Hark hongkongi rendező bejelentette, hogy újabb remake-je lesz filmklasszikusának, a Zu Warriorsnak (Zu Warriors from the Magic Mountain (1983), The Legend of Zu (2001)), ezúttal 3D-ben, és nem ő fogja rendezni, hanem Yuen Woo-Ping (a Mátrix, Tigris és sárkány, Kill Bill stb. legendás koreográfusa, sok híres film rendezője). A Zu Warriors: Dawn Of Darkness c. eposzt 35 millió dolláros költségvetéssel kezdik forgatni idén júliusban.
A rendező – mármint Yuen Woo-Ping – ezután még egy híres filmet fog újra életre kelteni, ezúttal viszont nem remake, hanem sequel formájában, végre elkészülhet a Tigris és sárkány (Crouching Tiger Hidden Dragon) folytatása. Jövő márciusban kezdik forgatni a The Weinstein Company produkciójában, 2014-15-ös bemutatóval. Címe The Green Destiny (A zöld végzet) lesz, és John Fusco írta a forgatókönyvét Wang Dulu regénye alapján, amelyből az eredeti film is készült. Yuen Woo-Ping volt egyébként az előző koreográfusa is, a szereplők közül visszatér majd Michelle Yeoh, újdonságként pedig Donnie Yen kerül mellé. Hármójuk utóljára az 1994-es Wing Chun c. filmben dolgozott együtt.
S ha már szóba került Donnie Yen, a hó végén kezdi új akciófilmje forgatását, amit jövőre mutatnak be. A Last of the Best c., mai thrillerben egy rendőrségi harcművészeti oktatót alakít, akit egy baleset miatt lecsuknak, de aztán visszamegy segíteni, amikor felbukkan egy harcművészekre utazó sorozatgyilkos. További szereplők: Wang Baoqiang, Charlie Yeung, Bai Bing. Rendező: Teddy Chen.